Przeskocz do treści

I Pomorska Wystawa Papug i Ptaków Egzotycznych

W dniu dzisiejszym, 26 maja, przy pięknej wiosennej pogodzie, odbyła się I Pomorska Wystawa Papug i Ptaków Egzotycznych. Organizatorem wystawy była firma Dendrom z Redy, która to zagospodarowała spory teren swojej szkółki ogrodniczej i świetnie zajęła się organizacją całego spotkania. Ptaki w pełnym słońcu, na tle pięknej zieleni, prezentowały się wyśmienicie a goście dopisywali przez cały dzień przybywając całymi rodzinami. Na wystawie zaprezentowano kilkanaście gatunków ptaków egzotycznych oraz drobnej egzotyki. Dużą atrakcją były specjalne, ogromne woliery znajdujące się na terenie szkółki, w których można było bezpośrednio obcować z papugami. Lorysy tęczowe sporym stadem obsiadały każdego gościa, co sprawiało frajdę zwłaszcza najmłodszym gościom.

Dla wszystkich zainteresowanych hodowców odbyła się również prelekcja dotycząca chorób pasożytniczych oraz metod ich zwalczania, którą poprowadziła Pani dr. Barbara Zalewska-Pankanin. Bardzo dziękujemy za cenne wskazówki i wszystkie informacje!!! 😉

Serdecznie dziękujemy firmie Dendrom za zaproszenie a wszystkim hodowcom PSHKiPE "Astryld" za wystawienie swoich ptaków.

« z 2 »